ՀԱՊՀ ԳՅՈՒՄՐՈՒ ՄԱՍՆԱՃՅՈՒՂԻ ՈՒՍԱՆՈՂՆԵՐԸ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ԿՐԹԱԿԱՆ ՇԱՐԺՈՒՆՈՒԹՅԱՆ ԾՐԱԳՐՈՒՄ
Հպարտությամբ տեղեկացնում ենք, որ ԳԻԿ319Բ ակադեմիական խմբի ուսանողներ Լարիսա Սարգսյանը և Ստեփան Խաչատրյանը Erasmus+ ուսանողների շարժունության ծրագրի շրջանակում 2024-2025 ուստարվա 2-րդ կիսամյակում սովորելու են Եվրոպայի առաջատար համալսարաններում։
Լարիսա Սարգսյանը ուսումը շարունակելու է Ռումինիայի Սիբիուի Լուչիան Բլագա համալսարանում։
Ստեփան Խաչատրյանը կմեկնի Ավստրիայի Մոնտան Լեոբեն համալսարան:
Ուսանողների մեկնումից առաջ ՀԱՊՀ Գյումրու մասնաճյուղի տնօրեն Ա. Կոստանդյանը հանդիպեց նրանց հետ՝ շեշտելով նմանատիպ միջազգային ծրագրերի կարևորությունը մասնագիտական կրթության զարգացման և միջմշակութային հաղորդակցության տեսանկյունից։ Ա. Կոստանդյանն ընդգծեց, որ ուսանողների շարժունության ծրագրերը ոչ միայն հարստացնում են նրանց գիտելիքները, այլև ստեղծում են նոր հնարավորություններ, խթանում մասնագիտական աճն ու նպաստում միջազգային կրթական փորձի փոխանակմանը։
Մաղթում ենք մեր ուսանողներին հաջողություններ իրենց առաջիկա ուսումնառության ընթացքում և վստահեցնում, որ այս ընթացքում ձեռք բերված փորձը կունենա անգնահատելի դեր՝ իրենց անձնական ու մասնագիտական զարգացման համար։

СТУДЕНТЫ ГЮМРИЙСКОГО ФИЛИАЛА НПУА В ПРОГРАММЕ МЕЖДУНАРОДНОЙ ОБРАЗОВАТЕЛЬНОЙ МОБИЛЬНОСТИ
С гордостью сообщаем, что студенты академической группы ГИК319Б Лариса Саргсян и Степан Хачатрян во втором семестре 2024-2025 учебного года будут обучаться в ведущих университетах Европы в рамках программы студенческой мобильности Erasmus+.
Лариса Саргсян продолжит обучение в Университете имени Лучиана Блага в Сибиу (Румыния).
Степан Хачатрян будет обучаться в Горном университете Леобена (Австрия).
Перед их отъездом директор Гюмрийского филиала Национального политехнического университета Армении (НПУА) А. Костанян встретился со студентами, подчеркнув важность таких международных программ для развития профессионального образования и межкультурного общения. Он отметил, что программы студенческой мобильности не только расширяют знания, но и создают новые возможности, способствуют профессиональному росту и обмену международным образовательным опытом.
Мы желаем нашим студентам успехов в предстоящем обучении и уверены, что полученный ими опыт сыграет неоценимую роль в их личностном и профессиональном развитии.