ՀԱՊՀ ԳՅՈՒՄՐՈՒ ՄԱՍՆԱՃՅՈՒՂԻ ՈՒՍԱՆՈՂՆԵՐԸ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ԿՐԹԱԿԱՆ ՇԱՐԺՈՒՆՈՒԹՅԱՆ ԾՐԱԳՐՈՒՄ
Հպարտությամբ տեղեկացնում ենք, որ ԳԻԿ319Բ ակադեմիական խմբի ուսանողներ Լարիսա Սարգսյանը և Ստեփան Խաչատրյանը Erasmus+ ուսանողների շարժունության ծրագրի շրջանակում 2024-2025 ուստարվա 2-րդ կիսամյակում սովորելու են Եվրոպայի առաջատար համալսարաններում։
Լարիսա Սարգսյանը ուսումը շարունակելու է Ռումինիայի Սիբիուի Լուչիան Բլագա համալսարանում։
Ստեփան Խաչատրյանը կմեկնի Ավստրիայի Մոնտան Լեոբեն համալսարան:
Ուսանողների մեկնումից առաջ ՀԱՊՀ Գյումրու մասնաճյուղի տնօրեն Ա. Կոստանդյանը հանդիպեց նրանց հետ՝ շեշտելով նմանատիպ միջազգային ծրագրերի կարևորությունը մասնագիտական կրթության զարգացման և միջմշակութային հաղորդակցության տեսանկյունից։ Ա. Կոստանդյանն ընդգծեց, որ ուսանողների շարժունության ծրագրերը ոչ միայն հարստացնում են նրանց գիտելիքները, այլև ստեղծում են նոր հնարավորություններ, խթանում մասնագիտական աճն ու նպաստում միջազգային կրթական փորձի փոխանակմանը։
Մաղթում ենք մեր ուսանողներին հաջողություններ իրենց առաջիկա ուսումնառության ընթացքում և վստահեցնում, որ այս ընթացքում ձեռք բերված փորձը կունենա անգնահատելի դեր՝ իրենց անձնական ու մասնագիտական զարգացման համար։

STUDENTS OF THE GYUMRI BRANCH OF NPUA PARTICIPATING IN AN INTERNATIONAL EDUCATIONAL MOBILITY PROGRAM
We are proud to announce that Larisa Sargsyan and Stepan Khachatryan, students of the GIK319B academic group, will be studying at leading European universities during the second semester of the 2024-2025 academic year within the framework of the Erasmus+ student mobility program.
Larisa Sargsyan will continue her studies at Lucian Blaga University of Sibiu in Romania.
Stepan Khachatryan will study at Montanuniversität Leoben in Austria.
Before their departure, the director of the Gyumri Branch of the National Polytechnic University of Armenia (NPUA), A. Kostandyan, met with the students, emphasizing the significance of such international programs in the development of professional education and intercultural communication. He highlighted that student mobility programs not only enhance academic knowledge but also create new opportunities, foster professional growth, and contribute to the exchange of international educational experiences.
We wish our students success in their upcoming studies and are confident that the experience they gain during this period will be invaluable for their personal and professional development.